Продавець Інтернет магазин HEATERS - тени та аксесуари. розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1230 відгуків

Чому при роботі водонагрівача вибиває УЗО?

Чому при роботі водонагрівача вибиває УЗО?

Можливі несправності в роботі пристрою захисного відключення Рекомендується проводити тестування пристрою захисного підключення один раз в місяць, тестування проводиться за допомогою кнопки тест, розташованої на пристрої. Досить натиснути її і в цей момент створюється ситуація витоку струму, прилад повинен миттєво спрацювати і відключитися.

                                              

Одними з найбільш можливих причин, вибивання ПЗВ при роботі водонагрівача Термекс або Арістон є:

Порушилася ізоляція ТЕНА. Ця проблема полягає в тому, що його поверхня прийшла в непридатність, внаслідок чого ніхромова спіраль, яка перебувала всередині, вступила в контакт з водою в баку. Як перевірити, чи саме ця проблема стала причиною поломки чи ні? Коли ви отримаєте ТЕН і очистіть його від накипу, при візуальному огляді можуть бути видні дрібні тріщини. Для вирішення проблеми потрібно замінити його на новий.

 

Можливо у вашій електромережі відбувається витік струму. Причиною могла стати стара проводка, в якій згодом порушилася ізоляція, і сталося оголення дроти. Ще однією причиною може стати неякісно зроблене з'єднання проводів при заміні проводки. Також можливе порушення цілісності проводки при кріпленні будь-якої конструкції на стіну за допомогою цвяхів, дюбелів.

 

 Невірне підключення ПЗВ, внаслідок чого ви спостерігаєте некоректну роботу і часте спрацьовування.

Може бути, при придбанні УЗО ви підібрали апарат невідповідною потужності, внаслідок цього відбувається періодичне спрацювання.

Вийшов з ладу сам механізм, можливо западання кнопки тесту, або пошкодження спускового механізму, який спрацьовує від вібрації.

Невірне розміщення ДВТ в електромережі.

Зіткнення оголеною проводки з корпусом водонагрівача так само може послужити причиною чому вибиває автомат. Ця несправність полягає в тому, що на проводі, який знаходиться в бойлері, порушилася ізоляція, спостерігається пробій струму і спрацьовує УЗО. Для усунення неполадки розберіть бойлер і перевірте на цілісність всі дроти. При виявленні проводів з порушеною ізоляцією зробіть його заміну, або відновіть ізоляцію за допомогою ізолюючої стрічки.

При виборі захисту є два варіанти — УЗО або дифавтомат, спробуємо розглянути плюси і мінуси обох.

Дифавтомат являє собою з'єднання ПЗВ з автоматом. Використовується для запобігання витоку струму, і недопущення перевантаження проводки, її порушення під час замикання.

Як правильно підключити УЗО.

                    
Підключення в розетку. Ця схема підключення можливе для пристроїв з невеликою номінальною потужністю. Ще одним важливим умовою має бути наявність заземлення в цій розетки, а при установці у ванній кімнаті вона повинна бути вологостійкою. Якщо ж прилад буде досить великої потужності, розетка буде грітися, як наслідок, щільність з'єднання вилки і гнізда стане слабка, з'явитися зазор в контактах і буде іскрити.

 

Підключення через додатковий мідний кабель, підключений безпосередньо до електрощита і оснащений УЗО. При такій схемі відсутні вилка і розетка, а вимикання буде відбуватися за допомогою автоматичного вимикача (автомата), за допомогою якого відбуватиметься захист водонагрівача, а захист безпосередньо користувачів буде покладено на пристрій захисту.

 

Основним завданням ПЗВ (пристрій захисного відключення) є захист від ураження електрикою. Його робота полягає в постійному порівнянні струмів фазного і нульового провідників, при підвищенні їх різниці відбувається розрив ланцюга.

При виборі будь поставити, враховуються два значення: сила струму (рекомендується вибирати трохи більше значення, ніж автомат) і величина його витоку, що не перевищує 30 мА. Для установки бойлера підійде пристрій типу А або типу G. В даний час на ринку представлено багато виробників, але перевагу слід віддати більш надійним, таким як: Legrand, ABB, AEG, адже не варто економити на безпеці.

Основною умовою безпечної і надійної служби бойлера є правильне його підключення до електромережі, з найменшою кількістю з'єднувальних елементів. Всі з'єднання повинні виконуватися в приміщеннях з мінімальною вологістю, крім приєднання проводу безпосередньо до водонагрівача. Найкращим місцем приєднання є електричний щит, в ньому встановлюються всі елементи.

Далі розглянемо на прикладі деяких параметрів:

Скільки займає місця в щитку. Важливо для власників маленьких щитків, так як УЗО встановлюється в парі з "автоматом", відповідно, він займе два місця. Значить, тут першість у дифавтомата.

Установка. Якщо автомат + ПЗВ, то фазу ми під'єднуємо на автомат, далі з його виходу потрібно зробити перемичку до виходу на пристрій захисту. Нульовий провід приєднуємо до входу захисту. Якщо підключення відбувається для диференціального пристрою, то до вхідних клем підключаємо відразу фазу і нуль. Таким чином, знову кращий варіант ця дифавтомат, так як дуже просте підключення.

Зручність експлуатації. Якщо пристрої розділені, легше з'ясувати причину, якщо відключився УЗО — значить, є витік струму, відключення автомата — значить, відбувся стрибок напруги або КЗ. А в разі підключення дифавтомата потрібно затратити більше часу на пошук причини поломки.

Вартість. За вартістю ці два пристрої приблизно однакові.

Долговечность.Тут все будет зависеть от фирмы, которым вы отдадите предпочтение и от состояния вашей проводки. И все же, если в УЗО произойдет поломка, вам скорее всего придется заменить либо его либо автомат, это по стоимости будет дешевле, нежели замена всего узла дифавтомата.

Что же касается надежности, существует такое мнение, что если устройство комбинированного типа, значит, оно является менее надежным, чем отдельные устройства. По результатом многочисленных проверок и испытаний тут не существует определенного лидера.

Який дифавтомат підійде для нагрівачів термекс або арістон потужністю в 2 кВт — це буде 16А, а якщо ви зупинитеся на УЗО,тоді в 20А.


 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner