Продавець Інтернет магазин HEATERS - тени та аксесуари. розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1233 відгуків

Для чого потрібен магнієвий анод і як його поміняти

Для чого потрібен магнієвий анод і як його поміняти

Ймовірно, для більшості користувачів водонагрівальної техніки словосполучення "магнієвий анод" — це щось складне і незрозуміле, хоча це всього-навсього металевий штир, вкручений в основу приладу. Також, ймовірно, не всі знають, що від цієї маленької залозки залежить термін служби бака бойлера. В його функціональному призначенні замішані складні фізичні процеси, але ми спробуємо популярно розповісти навіщо він потрібен, як за ним стежити і змінювати при необхідності.

НАВІЩО ПОТРІБЕН МАГНІЄВИЙ АНОД

Отже, анод захищає стінки бака бойлера від корозії. Принцип чимось схожий з давнім способом захисту води від бактерій, коли в глечик кидали срібні монети. У нашому випадку магнієвий сплав захищає від іржі. Переважна більшість моделей нагрівачів виготовляються з металу, який при взаємодії з водою піддається корозії.

Процес відбувається таким чином: при нагріванні води з неї виділяється кисень, який, у свою чергу, взаємодіє з металом, утворюючи іржу на стінках бака, тим самим руйнуючи їх. Але, так як магній більш активний, ніж залізо, то всі "увага" руйнівного кисню переключається на нього і нагрівальний елемент. Він руйнує структуру анода, до тих пір, поки той не окислиться і не втратить свої властивості. Тільки після цього кисень переключиться на інший – менш активний метал, з якого виготовлений бак.

Якщо бак виготовлений з нержавіючої сталі, то процес сповільнюється, але не нескінченно. Марки нержавіючої сталі, що застосовуються у виробництві побутових приладів відносяться до харчових і не відносяться до високостійким матеріалів. Тут все залежить від жорсткості води і кількості в ній солі.

Також "хворим місцем" будь-якого металевого бака є місце зварювання. Такі ємності, як правило, виготовляються з двох частин, а спосіб їх з'єднання поки що існує лише один – зварювання. У результаті високої температури, що утворюється в цьому процесі, структура нержавіючої сталі змінюється і втрачає свою міцність. Надалі, якраз в місці зварювання і виникають утворення іржі, а потім і підтікання.

Деякі моделі баків покривають зсередини емаллю, що багаторазово збільшує термін служби ємності, але і цей захист не вічна. При нагріванні води підвищується і температура металу, який має властивості розширюватися. Він розтягує жорстку структуру емалі, а це призводить до утворення мікротріщин. А там, де утворилася тріщина вода завжди знайде лазівку. Точно також відбувається і з пофарбованими нутрощами бака, які піддаються перепадів температур.

Магнієвий анод – пасивна і єдиний захист бака від корозії. На кількість накипу на стінках колби і Тені впливає якість води, але ніяк не присутність анода.

ЗАХИЩАЄМО БОЙЛЕР ВІД ШВИДКОЇ ПОЛОМКИ

Існує декілька рекомендацій, як продовжити термін служби ємності вашого котла. Найпростіша – періодично його прослуховувати — якщо при нагріванні почуєте шипіння, це означає, що нагрівальний елемент покрився нальотом.

Ніколи не допускайте роботу бойлера без магнієвого анода.

Кілька слів про фільтри. Якщо у вашій воді підвищена концентрація солей, застосовуйте сольові фільтри. Магнітні фільтри прибирають надмірну жорсткість води і захищають пристрій від накипу. Також у продажу є фільтри від накипу.

Хотілося б відзначити, що всі ці види захисту відносні і іноді бувають зовсім марні. Тут все індивідуально і залежить від складу води і режиму експлуатації нагрівача. Наприклад, якщо ви не нагріваєте воду більше 50-55 градусів, то накип вам не загрожує. Якщо насичення води сіллю мінімально, то і відповідний фільтр буде зайвою приставкою до приладу. Якщо вода вашого району низької якості, то, ймовірно, більш ефективним буде бойлер з сухим теном, якому накип не страшна.

КОЛИ МІНЯТИ АНОД

А тепер про головне питання – як часто потрібно змінювати магнієвий анод? Тут також немає чітко встановлених часових проміжків. А визначити ступінь зносу елемента можна тільки візуально. Так, для цього потрібно злити воду і зняти електричний блок – зазвичай анод і нагрівальний елемент кріпляться на одній конструкції. Але, повірте, ця трудомістка робота окупитися, якщо ви вчасно замінити анод. Це в багато разів дешевше, ніж заміна всього приладу! І якщо при візуальному огляді ви виявите, що магнієве покриття зруйноване хоча б наполовину, не роздумуйте – міняйте анод.

Виробники, як правило рекомендують чистити бойлер кожні 12 місяців експлуатації. Але на практиці, при поганій якості води та інтенсивної експлуатації краще робити це частіше. Прибираючи накип, бруд з дна бойлера, вичищаючи ТЕН і змінюючи вчасно анод, ви значно продовжуєте життя приладу.

Якщо ж вода відповідає нормам і експлуатація котла мінімальна, то термін техобслуговування може бути збільшений і до двох років.

Як же реально встановити ці терміни? Скажімо чесно, ніяк, поки ви не зрозумієте це на практиці в процесі експлуатації. Приладів для визначення забруднення і зносу нутрощів нагрівача ще не придумали. Тому тільки після першого "розтину" можна визначити ці параметри і визначити, як часто потрібно проводити профілактику.

ЯК ПОМІНЯТИ АНОД

А тепер практичне заняття. Розглянемо заміну анода на прикладі найпоширенішого пристрою настінного котла з розташування Тена і анода на одному майданчику на дні бака.

Нам знадобляться: шланг, тазик, ліхтарик, хрестова викрутка, пасатижі, газовий ключ, гайкові ключі відповідного розміру під гайки вашого приладу (які саме можна буде визначити тільки після зняття кришки). Можна запастися фотоапаратом або зняти процес розбирання на телефон. При складанні у вас буде більше впевненості в правильності дій.

Насамперед обесточиваем прилад, чекаємо, коли вода охолоне і перекриваємо подачу води. Потім відкриваємо зливний кран і спускаємо воду через шланг в приготовлену ємність або прямо в каналізаційну систему. У деяких конструкціях вода зливається через запобіжний клапан, а іноді і методом відкручування газовим ключем гнучких патрубків від штуцерів бойлера.

Далі відкручуємо і знімаємо кришку. Під нею розташований термостат, який, від'єднавши контакти, витягаємо в першу чергу.

Тепер підбираємо гайковий ключ під розмір болтів фланців блоку (їх розмір і кількість залежить від конкретної моделі бойлера).

Коли всі откручено, підставляємо таз і виймаємо блок. Він зазвичай знімається з деяким зусиллям, так як гумовий ущільнювач має властивість прилипати до посадочним місцем.

Тепер блок перед нами і можна пасатижами відкрутити від нього анод, якщо в цьому є необхідність. Новий анод потрібно вкручувати тільки зусиллям руки, як кажуть, без фанатизму.

Приступаємо до чищення. Накип на Тені можна відскрібати ножем або викруткою, після чого зачистити наждачним папером.

Сам бак моєму підручними кухонними засобами і обполіскуємо, відкривши подачу холодної води і підставивши таз.

Збираємо все в зворотній послідовності, але пам'ятаємо, що включати прилад в мережу можна, лише заповнивши його водою. Відкрийте подачу води і дочекайтеся, поки з відкритого крана гарячої води не піде струмінь. Після цього перевірити місця з'єднань на можливі протечки. Якщо їх немає, значить все в порядку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner